• firma

    Jak często należy dokonywać przeglądów i konserwacji sprzętu ppoż?

    Zgodnie z § 3 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (DzU nr 109, poz. 719) urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice powinny być poddawane przeglądom technicznym i odpowiednim czynnościom konserwacyjnym zgodnie z zasadami określonymi w normach prawnych obowiązujących w Polsce i dotyczących urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic. Takie przeglądy powinny być przeprowadzane w ściśle określonych okresach czasu i w sposób zgodny z instrukcją ustaloną przez producenta. Okres po którym należy przeprowadzić kolejny przegląd to zazwyczaj rok czasu. Obowiązkowym przeglądom podlegają przenośne urządzenia gaśnicze, które montowane są w samochodach, używane są w domach i…