Co to znaczy masaż tajski? Masaż tajski ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Jest to rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele zalet, zapewne dlatego jest to jedna z najpopularniejszych technik, które jest regularnie wykorzystywana.

Jakie rodzaje masażu tajskiego możemy wyróżnić? Dla kogo masaż tajski jest doskonałym rozwiązaniem, a kto powinien z niego zrezygnować? Jakich efektów masażu tajskiego możemy się spodziewać? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Masaż tajski – co to jest?

Warto przede wszystkim zastanowić się nad tym, czym jest masaż tajski. Otóż gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie tego pojęcia, doszlibyśmy do wniosku, że jest to jeden z typów masaży głębokich, który wyróżnia się spośród pozostałych tym, że uciska się nietypowe punkty na ciele. Dodatkowo rozciągane są również mięśnie osoby masowanej. Filozofia dalekowschodnia jasno określa, że punkty te nazywane są meridianami. W praktyce są to pewne korytarze energetyczne- to właśnie tam wędruje w naszym ciele powietrze. Zadaniem masażysty jest m.in. prawidłowe zlokalizowanie tego miejsca. Następnie dochodzi do rozciągania, dociskania, a to wpływa korzystnie na funkcjonowanie ustroju. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że specjalista do masażu używa jedynie dłoni, łokci, palców, przedramion, kolan, a także stóp. Masowana osoba układana jest w różnych pozycjach, w zależności od tego, jaka część ciała będzie masowana. W konsekwencji osoba relaksująca się może leżeć zarówno na plecach, brzuchu, na boku, jak i znajdować się w pozycji siedzącej lub odwróconej. W zależności od tego, na jaki pakiet się zdecydujemy, sesja masażu tajskiego trwa od kilkudziesięciu minut do nawet dwóch godzin. Wszelkie czynności odbywają się na wygodnym materacu.

Masaż tajski – jakie rodzaje możemy wyróżnić?

W dzisiejszych czasach wyróżnić możemy nawet 80 rodzajów tajskiego masażu. Jednym z nich jest ten klasyczny, który obejmuje całe ciało. Wszelkie czynności rozpoczynane są od brzucha. Dlaczego? Otóż zgodnie z wierzeniami hinduskimi, to właśnie w okolicach pępka znajduje się najwięcej kanałów, gdzie kierują się wdychane cząsteczki powietrza. Na Zachodzie ludność często decyduje się na odmianę masażu, która to wykorzystuje ziołowe stemple- w praktyce są to woreczki wykonane z bawełny, które wewnątrz posiadają specjalistyczne zioła. Zanim dochodzi do procesu masażu, wcześniej wspomniane sakiewki zostają w odpowiedni sposób podgrzane. W konsekwencji uwalniają się aromaty substancji, które są w środku. Co warte podkreślenia- wewnątrz mogą znajdować się różne substancje, dzięki czemu zioła mogą różnie oddziaływać na nasz organizm. Wyróżnić możemy także olejkowy masaż tajski, który polega na tym, że łączy się akupresurę i aromaterapię wraz z masażem, który wywodzi się z ajurwedy. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczny olejek z lawendy, drzewa sandałowego, miętowy, jaśminowy czy też eukaliptusowy- w zależności od indywidualnych preferencji.

Dla kogo masaż tajski jest dobrym rozwiązaniem, a kto powinien z niego zrezygnować?

Co to znaczy masaż tajski?
Co to znaczy masaż tajski?

Masaż tajski zalecany jest w sposób szczególny osobom, które cierpią na depresję, a także regularnie się stresują. Zdarza się, że pracujemy w miejscach, które niezbyt dobrze wpływają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Z masażu tajskiego korzysta coraz więcej osób, które cierpią na chroniczne zmęczenie, a ich poziom energii w trakcie trwania dnia nie jest satysfakcjonujący. Co ciekawe, jest to rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy pragną wesprzeć procesy związane ze zwalczaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej. Mówi się o tym, że tajski masaż wspiera odporność, odtruwa organizm, wzmacnia wiele układów w organizmie. Pomimo wszystko nie każdy może zdecydować się na takie udogodnienie. Masaż tajski nie jest dobry dla kobiet w ciąży, a także dla osób, które mają gorączkę bądź posiadają chorobę zakaźną. Do SPA nie warto wybierać się także wtedy, gdy posiadamy tętniaki lub ostatnimi czasy mieliśmy dowolne złamanie kości. Z przyjemności należy zrezygnować w przypadku posiadania miażdżycy i chorób serca.

Jakich efektów masażu tajskiego możemy się spodziewać?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że masaż tajski to doskonałe uzupełnienie leczenia w przypadku występowania częstych bólów głowy, mięśni bądź kręgosłupa. Dodatkowo jest to skuteczny sposób na menopauzę, zaburzenie krążenia, problemy z przemianą materii. Na masaż tajski decyduje się coraz więcej osób, które stosunkowo często się stresują. Zdarzają się sytuacje, w których stosowany jest po to, aby możliwe było zredukowanie cellulitu. Pomimo wszystko bardzo istotne jest, aby usługi masażu tajskiego wykonywały jedynie osoby, które są wyspecjalizowane w tym zakresie. Warto zdecydować się na usługodawcę, który może pochwalić się ukończonymi szkoleniami i kursami. Znaczenie ma także szkoła policealna, która świadczy o tym, że uczeń dołożył wszelkich starań, aby wykonywać swój zawód.