Rehabilitacja w Szczecinie: Leczenie dysfunkcji kręgosłupa i stawów z powodu zablokowania przez określone ruchy rąk. Kręgosłup człowieka składa się z kręgów piersiowych, szyjnych i lędźwiowych. Zatory mogą wystąpić zwłaszcza w okolicy stawów międzykręgowych kręgosłupa, powodując dyskomfort i ból. Ta blokada występuje nie tylko w kręgosłupie, gdzie stawy kręgowe łączą kręgi z znajdującymi się między nimi krążkami międzykręgowymi, ale także we wszystkich innych stawach (stopa, ręka, głowa strzałkowa, żebra).
Przyczyną tej blokady może być nierównomierne, jednostronne obciążenie, nieprawidłowa postawa, upadki lub choroby narządów wewnętrznych. Rehabilitacja w Szczecinie pomaga leczyć te dolegliwości, a tu fizjoterapeuta pracuje z pacjentem nad opracowaniem osobistego planu treningowego, dzięki czemu można pozostać aktywnym i nie odczuwać bólu.
Leczenie manualne gabinetu rehabilitacji
Aby wzmocnić mięśnie, ruch należy wykonywać aktywnie, ponieważ tylko silne mięśnie mogą ustabilizować kręgosłup i zapewnić mu dostateczną ulgę. Terapia manualna odnosi się do metod terapeutycznych i diagnostycznych, w których terapeuta manipuluje ciałem pacjenta. Może być wykonywany samodzielnie lub w połączeniu z innymi tradycyjnymi zabiegami: fizjoterapią, masażem itp.
Co to jest terapia manualna i jak działa?
Fizjoterapeuta przywraca mobilność poprzez uścisk dłoni na mięśniach i stawach pacjenta. Specjaliści mogą wywierać nacisk na określone obszary ciała, manipulować stawami ciała, aby poprawić przepływ krwi do tkanek, złagodzić ból i poprawić ruchomość mięśniowo-szkieletową. Szczecin Ta metoda rehabilitacji ma na celu przywrócenie zdrowia po urazach i uszkodzeniach stawów.
Metody terapii manualnej służą do leczenia i eliminowania objawów chorobowych w układzie mięśniowo-szkieletowym i tkankach wewnętrznych organizmu. Zabieg pozwala rozluźnić napięte mięśnie, co zmniejszy obciążenie stawów i ograniczy ich ruch. Stopniowo kończyny powróciły do normalnego zakresu ruchu, a ból zniknął.
Zobacz koniecznie:
-
- rehabilitacja niemowląt Szczecin https://spondylus-rehabilitacja.pl/uslugi/fizjoterapia-rehabilitacja/fizjoterapia/fizjoterapia-niemowlat/
- rehabilitacja dyskopatii lędźwiowej Szczecin https://spondylus-rehabilitacja.pl/uslugi/fizjoterapia-rehabilitacja/rehabilitacja/rehabilitacja-dyskopatii/
- rehabilitacja fala uderzeniowa Koszalin https://spondylus-rehabilitacja.pl/uslugi/fizykoterapia/fala-uderzeniowa-koszalin/
W zależności od rodzaju urazu podczas rehabilitacji układu mięśniowo-szkieletowego należy zachować kilka środków ostrożności:
-
-
- Fizjoterapeuci wywierają nacisk na miękkie tkanki ciała pacjenta, aby je rozluźnić, złagodzić ból, poprawić krążenie i rozbić zrosty w tkance bliznowatej.
- Przywróć zakres ruchu w stawie, wylecz po złamaniach, zmniejsz ból i napięcie mięśni poprzez stopniowe zwiększanie prędkości ruchu. Używane, gdy mobilizacja stawów jest nieskuteczna.
- Ruchomość stawów może pomóc zmniejszyć ból, poprawić ruchomość stawów i przywrócić strukturę tkanek. Odbywa się to poprzez długotrwały nacisk na określone części ciała lub poprzez ruchy wahadłowe.
-
Jak działa terapia manualna?
Leczenie tą metodą podczas rehabilitacji Szczecina po urazie oraz w okresie rekonwalescencji po zabiegu operacyjnym jest skuteczne w przywracaniu prawidłowego stanu układu mięśniowo-szkieletowego pacjenta. Terapię manualną można wykonywać z urządzeniami pomocniczymi lub bez nich. Manipulacje kończynami i tkankami są skuteczne w ostrym i przewlekłym bólu spowodowanym urazami mięśniowo-szkieletowymi.
Leczenie, w którym wykorzystuje się specjalne urządzenia do przywracania sprawności ruchowej, nazywa się mechanoterapią. Jako samodzielna metoda rehabilitacji urazów stawów, terapia mechaniczna nie jest tak skuteczna jak terapia manualna, ponieważ symulator nie może oddziaływać na określone partie ciała, a jedynie może wspomóc rozwój stawu i poprawić jego ruchomość.
Rehabilitacja w Szczecinie – dlaczego terapia manualna jest skuteczna?
Terapia manualna ma długą historię. Z biegiem czasu metody zostały udoskonalone, aby umożliwić pacjentom o ograniczonej mobilności i ograniczonym zakresie ruchu, co powoduje ból, dyskomfort i upośledzoną postawę, szybszą i skuteczniejszą regenerację w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów. Terapia manualna zmniejsza sztywność stawów, odbudowuje uszkodzoną tkankę i łagodzi napięcie mięśniowe, usuwając tym samym ograniczenia w poruszaniu się.
Rehabilitacja pourazowa w Szczecinie oraz stosowanie metod terapii manualnej może pomóc złagodzić objawy bólu ostrego i przewlekłego. Na przykład w przypadku ostrego bólu dolnej części pleców spowodowanego urazem tkanek miękkich, w tym przeciążeniem i napięciem mięśni, terapia manualna może złagodzić ból i przywrócić elastyczność tkanki mięśniowej. To samo dotyczy wielu innych problemów z układem mięśniowo-szkieletowym.
Co może leczyć terapia manualna?
Podczas rekonwalescencji w Szczecinie terapia manualna może wyleczyć wiele dolegliwości, m.in.:
-
-
-
-
- Osteochondroza.
- Silny ból w dolnej części pleców i innych obszarach, w których znajdują się stawy.
- Siniaki i inne uszkodzenia tkanek.
- Dysfunkcja stawu skroniowo-żuchwowego.
- Przepuklina międzykręgowa.
- Migrena i fibromialgia.
- Zapalenie worka biodrowego.
- Skręcenie stawów.
- Artretyzm.
- Osteoporoza i utrata czucia w kończynach.
-
-
-
Rehabilitacja w Szczecinie – po zabiegach i urazach
Odwiedź oficjalną stronę terapii manualnej Szczecińskiego Urzędu Rehabilitacji, gdzie znajdziesz pełną listę schorzeń, które można wyleczyć metodami terapii manualnej. Nie stosuj samoleczenia, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, który zaleci odpowiednią procedurę w oparciu o aktualny stan zdrowia. Po terapii manualnej pacjent nie odczuwał już bólu, powrócił do normalnej aktywności ruchowej, ogólnie poczuł się lepiej i odzyskał napięcie mięśniowe. Jeśli masz ostry lub przewlekły ból tkanek, nie zwlekaj z leczeniem. Skontaktuj się z naszym gabinetem rehabilitacyjnym w Szczecinie, a wykwalifikowany fizjoterapeuta pomoże Ci w jak najszybszym powrocie do zdrowia.