Bielizna termoaktywna i ubrania do uprawiania sportów zimowych – ubrania termoaktywne na zimę to świetna alternatywa dla osób chcących kontynuować swoje pasje do uprawiania sportów nawet kiedy temperatura spada poniżej zera. Jakie ubrania wybrać? I dla kogo jest bielizna termoaktywna?

Zimowe ubrania, czyli jak niskie temperatury wpływają na nasze stroje

Sezon jesienno-zimowy często wiąże się ze znaczącym spadkiem temperatury na zewnątrz. Coraz zimniejsze poranki i wieczory sprawiają, że zaczynamy zaopatrywać się również w coraz cieplejsze ubrania. Noszenie ciepłych ubrań, w którym mamy odczuwać komfort podczas noszenia, i w których nie zmarzniemy bywa często problematyczne. Grube kurtki, szaliki czy czapki, w jakie się przyodziewamy ograniczają pełnię naszych ruchów. Kiedy z przystanku na zewnątrz wsiadamy do tramwaju czy autobusu często w bardzo szybko się zaczynamy zagrzewać i pocić. Kiedy natomiast dojeżdżamy na miejsce i wychodzimy mokrzy na chłodny wiatr i przebywamy podobnie w niskiej temperaturze bardzo prawdopodobnie możemy się przeziębić.

Ubrania do uprawiania sportu w okresie jesienno-zimowym dla osób o różnych preferencjach

Wiele ze sportów, które uprawiamy na zewnątrz w ciągu wiosny czy lata chcemy nadal kontynuować podczas sezonu jesienno-zimowego. Owszem jest to możliwe, natomiast trzeba wziąć pod uwagę panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne oraz fakt, że w jakiś sposób powinniśmy się do nich przystosować. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup odzieży termoaktywnej. Na rynku znajdziemy szeroką bazę produktów, spośród których każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Każdego sezonu producenci odzieży sportowej uwzględniając potrzeby swoich klientów, wychodzą naprzeciw ich wymaganiom i potrzebom, proponując wiele różnych rodzajów ubrań, w których spokojnie można uprawiać sporty zimą na zewnątrz. Jeśli chodzi o ceny ubrań sportowych, tak na dobrą sprawę wszystko uzależnione jest od tego jak niskich temperatur się spodziewamy oraz jaki my mamy próg zimna. Dla niektórych osób minus dziesięć stopni na zewnątrz podczas biegania nie jest problemem, natomiast dla innych taka temperatura potrafi być zaporowa. Zasada jest dosyć prosta. Im ubrania przeznaczane są na niższą temperaturę, tym materiał z jakiego powstają musi być bardziej zaawansowany, co jednocześnie kojarzy się z wyższą ceną. Jednak często na wielu ubraniach do biegania – leginsach ocieplanych czy też koszulkach i kurtkach znajdziemy stosowne oznaczenie od producenta do jakich temperatur dany rodzaj ubrań jest przystosowany. Jest to pomocne, bowiem dzięki temu bez problemu idąc do sklepu możemy dopasować ubrania do naszych potrzeb.

Jakie ubrania termoaktywne wybierać do uprawiania sportów zimowych?

Bielizna termoaktywna i ubrania do uprawiania sportów zimowych
Bielizna termoaktywna i ubrania do uprawiania sportów zimowych

Na rynku znajdziemy szeroką bazę produktów – ubrań termoaktywnych przystosowanych do potrzeb kobiet i mężczyzn. Wśród najpopularniejszych ubrań sportowych na niskie temperatury dla pań znajdą się ocieplane legginsy, które pozwolą utrzymać stałą temperaturę ciała podczas porannego lub wieczornego joggingu. Ponadto istotne jest dobranie odpowiedniej koszulki. Zdecydowanie warto zainwestować w taką, która będzie przylegać do naszego ciała. Chroniąc nasze ciało przed wilgocią będzie odprowadzać wytworzony przez skórę pot – na zewnątrz. Dzięki czemu nie będziemy odczuwali podczas biegu chłodu związanego na przykład z faktem, że mamy mokre plecy. W okresie jesienno-zimowym warto pomyśleć o koszulkach z długim rękawem, ewentualnym ociepleniem, do tego przydatna być może bluza z podobnego materiału, która będzie odprowadzać nasz pot na zewnątrz, a kiedy temperatury radykalnie zejdą poniżej zera, wówczas warto zaopatrzyć się również w dobrej jakości kurtkę. Podobna sytuacja spotka panów. Mężczyźni także powinni zaopatrzyć się w ciepłe, opinające nogi leginsy do biegania, wówczas będą mieli pewność, że podczas przebywania na trasie ich nogi nie wytrąca odpowiedniej temperatury oraz po prostu nie zmarzną. Poza koszulką i kurtką, warto pomyśleć także o zaopatrzeniu się w termoaktywną czapkę czy kominiarkę, które chronią okolice szyi i głowy przed silnymi podmuchami wiatru.

Bielizna termoaktywna, czyli jak uniknąć nieprzyjemnych otarć skóry podczas uprawiania sportów zimą

Ubrania wierzchnie jednak to nie wszystko, decydując się na uprawianie sportu na dworze w okresie jesienno-zimowym, warto zaopatrzyć się również w bieliznę termoaktywną. Jest to ta część ubrań, która będzie przylegać najmocniej do naszego ciała. Zwykła bielizna bardzo często kiedy zostaje przepocona zaczyna być bardzo niewygodna i mogą wystąpić nieprzyjemne otarcia na ciele, natomiast bielizna termoaktywna pozwoli tego uniknąć. Doskonale sprawdzi się podczas jazdy na rowerze, biegania, uprawiania nordic walkingu oraz podczas jeżdżenia na desce snowboardowej czy też nartach. Ponadto warto pamiętać także, że bielizna termoaktywna sprawdzi się doskonale nie tylko dla osób, które uprawiają sporty zimowe na powietrzu, ale również dla każdego, kto wysiadając z tramwaju zimą chce czuć się komfortowo. Bielizna termoaktywna jest produkowana ze specjalnych dla ciała przyjaznych materiałów, które odprowadzają pot na zewnątrz. Bardzo często wielu producentów obecnych na rynku uszlachetnia bieliznę termiczną jonami srebra, aby komfort i wygoda noszenia jej były jeszcze lepsze.

czeski duński holenderski angielski niemiecki włoski