Co może zaoferować nam prawnik? Prawnik to osoba, która świadczy różnorodne usługi prawnicze. W zależności od tego, z jakim zakresem prac ma do czynienia, takie też usługi ma do zaoferowania swoim klientom. Prawnik może być adwokatem, może być radcą prawnym. Jakie są różnice między tymi dwoma zawodami?

Co może jeden, a czego nie może drugi? Kiedy zgłosić się do radcy, a kiedy wybrać adwokata lub zwykłego prawnika? Bardzo często zdarza się tak, że mamy określony problem ze strony prawnej i zupełnie nie wiemy, do kogo się z takim problemem zwrócić. Warto te pojęcia poznać, by móc zaoszczędzić sobie czas, niepotrzebne nerwy, jak również i nasze pieniądze, bo każda wizyta z tym właśnie jest związana.

Jakie usługi świadczy dla nas adwokat?

Adwokat to prawnik, który wykonuje swój zawód na podstawie regulacji ustawy Prawa o adwokaturze. Na tej podstawie bowiem działa samorząd adwokacki, na tej podstawie przeprowadzane są wszelkie egzaminy na aplikacje i na tej też podstawie adwokat prowadzi działalność gospodarczą świadcząc swoje usługi prawnicze. Co obejmuje ten zakres? Co wchodzi w kompetencje adwokata, który świadczy wachlarz swoich rozwiązań potencjalnym klientom? Do głównych zadań należy między innymi udzielanie różnego rodzaju porad prawnych, sporządzanie opinii, opracowywanie projektów aktów prawnych. Adwokat występuje przed sądami i urzędami i w każdym takim miejscu reprezentuje on swojego klienta.

Kim jest radca prawny?

Radca prawny to prawnik, w przypadku którego zasady wykonywania tego zawodu określane są przez ustawę dotyczącą radców prawnych. Radca świadczy pomoc prawną obejmującą usługi prawnicze, w tym między innymi wszelkie podobne do tych, jakie świadczą sami adwokaci. Wcześniej, przed wprowadzonymi zmianami radca nie mógł być obrońcą w sprawach karnych i karnoskarbowych, a także w sprawach rodzinnych. Dziś już może jak najbardziej klientów w takim zakresie przyjmować.

Jaka jest różnica między adwokatem, a radcą prawnym?

Istotną różnicą, która dotyczy tych dwóch zawodów jest między innymi to, że radcę prawnego można zatrudnić u danego przedsiębiorcy na podstawie stosunku pracy. W przypadku z kolei samych adwokatów, ci wykonują swój zawód prowadząc działalność lub będąc w spółce. Z adwokatem możemy więc zawrzeć umowę cywilnoprawną, z radcą prawnym umowę o pracę. W Polsce trwają prace, które mają na celu połączyć te dwa zawody w jeden i świadczyć dane usługi prawnicze jako jedna jednostka. Tak jest w innych krajach i działa to jak najbardziej poprawnie, jednak w Polsce w tym zakresie wiele jest jeszcze do pracy.

Zobacz również:

Do kogo wybrać się z danym problemem?

Tak naprawdę wszystko zależy od nas, gdyż każdy z prawników w danym zakresie z pewnością będzie w stanie nam pomóc i to zarówno gdy w grę wchodzi jedynie pomoc w zakresie udzielenia rady, jak również i reprezentowania klienta przed sądem lub urzędem. I bez względu na to, czy mamy problem z prawem rodzinnym, cywilnym, czy administracyjnym, w każdym przypadku zarówno jedna, jak również i druga strona świadcząc usługi prawnicze jest w stanie nam pomóc i zaoferować to, co najlepsze. Jeśli mamy określony problem, bez względu na to do kogo się zgłosimy, na pewno uzyskamy fachową pomoc i wsparcie. Tak ważne i istotne jest w tym przypadku nie to, czy wybierzemy adwokata czy radcę, ale to jakiej specjalizacji dany prawnik jest. Każdy bowiem specjalizuje się w określonych dziedzinach i obszarach prawnych, co sprawia, że jest on w swoim fachu najlepszy. Jeden adwokat lub radca prawny doskonale radzi sobie w sprawach rodzinnych http://www.klimkowski-kancelaria.pl, z kolei inny jest bardzo dobry w sprawach karnych. Warto przed wyborem danej osoby dokładnie sprawdzić, jakie usługi prawnicze dana osoba ma nam do zaoferowania, tak, abyśmy mogli skorzystać z pomocy kogoś, kto się po prostu na tym zna i zrobi to najlepiej. W każdym mieście usługi swoje świadczy dany prawnik i z jego pomocy, jak najbardziej możemy skorzystać.

Polecamy:

Dlaczego tak ważna jest pomoc prawna?

Co może zaoferować nam prawnik?
Co może zaoferować nam prawnik?

Zwykły Kowalski nie jest w stanie sam poradzić sobie z problemem, który go dotyczy, jeśli w tej kwestii nie ma praktycznie żadnej wiedzy. Pani Nowak nie weźmie rozwodu, jeśli nie ma pojęcia w jaki sposób napisać pozew o rozwód. W każdym więc przypadku usługi prawnicze http://www.radcaprawnywgorzowie.pl/rozwod-gorzow/ to fachowa pomoc kogoś, kto się na tym zna i kto może nam pomóc. Prawnik napisze za nas pozew o rozwód, zaoferuje nam pomoc w przypadku problemów z prawem, pomoże, gdy mamy problem z pracodawcą. Jedno o czym należy pamiętać to fakt, że taka pomoc kosztuje i często niemałe pieniądze. Warto więc niewątpliwie mieć na uwadze to, że za usługi prawnicze zapłacimy, ale są takie sytuacje, w których jest to konieczne, jeśli chcemy z danej sytuacji wyjść jak najlepiej.
Mając dobrego adwokata  jesteśmy w stanie poradzić sobie tak naprawdę ze wszystkim, z czym mamy problem. Taka osoba jest w stanie zagwarantować nam najwyższą jakość usług z pełnym naszym zadowoleniem i satysfakcją. Wygrana sprawa jest możliwa, jeśli tylko uda nam się podjąć współpracę z kimś, kto jest w swoim fachu prawdziwym profesjonalistą.

Radca Prawny Małgorzata Duliniec
Szarych Szeregów 38/I/1
66-400 Gorzów Wielkopolski
889989166
www.radcaprawnywgorzowie.pl
Pomoc | przy | kredycie
ul. Kaszubska 53/5
70-226 Szczecin
664 954 550
www.pomocprzykredycie.pl

Klimkowski kancelaria prawna
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10
90-427 Łódź
42 208 88 42
www.klimkowski-kancelaria.pl
Odfrankuj.ORG kancelaria frankowa
ul. Kaszubska 53/3
70-226 Szczecin
532 395 444
www.odfrankuj.org
Karolina Seidel kancelaria prawa medycznego
ul. Saska 7E
03-968 Warszawa
511 098 052
www.adwokat-seidel.pl

czeski duński holenderski angielski niemiecki włoski