Jak skutecznie sprzedać dom? Posiadamy dom, który chcemy sprzedać. Zastanawiamy się więc od czego zacząć, by w stosunkowo szybkim czasie i w dobrej cenie sprzedać naszą nieruchomość. Z pewnością nie jest to zadanie łatwe. Zdarza się, że klient trafi się szybko, ale i są sytuacje, gdy domy na sprzedaż stosunkowo długo znajdują się na stronach internetowych z ofertami, a zainteresowanie praktycznie żadne. I co w takiej sytuacji zrobić? Aby skutecznie zająć się sprzedażą domu trzeba krok po kroku zrealizować konkretne działania, tak, aby móc trafić naszą ofertą do potencjalnego odbiorcy.

I tak w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czy chcemy sprzedać dom na własną rękę czy może pragniemy skorzystać z biura nieruchomości. Najważniejszą rzeczą jest dobrze napisana oferta, odpowiednio wykonane zdjęcia i oczywiście wstawienie oferty na taką stronę, którą zainteresowanie jest największe. Tylko w taki bowiem sposób mamy szansę sprzedać np. naszą nieruchomość na Sardynii. Ale od początku…

Po pierwsze – na własną rękę czy poprzez biuro nieruchomości?

Wielu właścicieli domów decyduje się na sprzedaż nieruchomości samodzielnie, nie korzystając z pomocy osoby z zewnątrz. Tworzą ofertę, robią zdjęcia i na określonych stronach wstawiają ogłoszenie. Wielu ludzi wystawia również baner na płocie danej nieruchomości z napisem dom na sprzedaż, w ten sposób zachęcając przejeżdżających tym miejscem do zwrócenia uwagi bezpośrednio na daną nieruchomość. Są jednak i takie osoby, które decydują się na pomoc osób z zewnątrz, a więc z biur nieruchomości. Osoby takie posiadają wiedzę i mają doświadczenie, a więc dzięki ich pomocy można zdecydowanie szybciej postawić na sprzedaż. Oczywiście trzeba się wówczas liczyć z prowizją za takie mieszkanie, ale jeśli chcemy jak najszybciej znaleźć nowego właściciela naszego domu taka opcja jest jak najbardziej warta uwagi. Zatrudniając biuro nieruchomości tak naprawdę nie musimy martwić się niczym, ponieważ taka firma robi praktycznie wszystko za nas.

Po drugie – dobrze napisana oferta

Oferta to priorytet. To właśnie na nią trafiają potencjalni kupcy i to od tego, jak ona będzie napisana zależeć może, czy dany klient zadzwoni i umówi się na spotkanie, czy też nie. Jeśli chodzi o domy na sprzedaż i tworzone pod to oferty, trzeba kierować się kilkoma niezwykle ważnymi zasadami. Przede wszystkim należy zastosować taki tytuł, by zainteresowany chciał czytać dalej. Chwytliwy, oryginalny, przyciągający uwagę, interesujący. Jeśli taki będzie czytający przejdzie do dalszej treści. A tam? Nie można koloryzować, naginać faktów, nie pisać o rzeczach istotnych i ważnych. Należy wszystko ukazać w realnym świetle, ale ze świadomością, żeby danego klienta ofertą domu zainteresować. Tylko bowiem dzięki temu jesteśmy w stanie klienta zainteresować i ten umówi się z nami na spotkanie. Jeśli ogłoszenie będzie mało atrakcyjne, zupełnie nie rzucające się w oczy, to nie możemy się dziwić, że nie mamy chętnych na nasz dom.

Po trzecie – profesjonalnie zrobione zdjęcia

Jak skutecznie sprzedać dom?
Jak skutecznie sprzedać dom?

Rzecz jedna z najważniejszych – zdjęcia. Każdy zainteresowany zakupem domu klient chce zobaczyć w pierwszym momencie, jak wygląda taki dom, działa, miejsce, w którym miałby żyć. Robiąc zdjęcia warto zatrudnić w tym celu profesjonalnego fotografa, który zajmuje się taką branżą. Zdjęcia zrobione samodzielnie, a takie przez profesjonalistę to dwa różne rodzaje fotografii i gwarantujemy Wam, że od nich może zależeć to, czy klient zadzwoni czy też nie. Dlaczego więc te zdjęcia są takie szczególne? Przede wszystkim dlatego, że zrobione dobrym aparatem i z uwzględnieniem tego wszystkiego, co istotne. Na zdjęciach warto pokazać wszystko w jak najlepszym świetle, ale oczywiście nie zapominając o rzeczach najbardziej istotnych, nawet jeśli nie wyglądają najlepiej. Fotograf zajmujący się robieniem zdjęć nieruchomości wie, pod jakim kątem zdjęcie zrobić, jak dane miejsce na zdjęciu ująć i w jaki sposób fotografię zaprezentować, by klient obejrzał, przeczytał i zadzwonił. To rzecz najważniejsza i na niej właśnie należy się skupić.

Po czwarte – odpowiednie miejsce na naszą ofertę

Mamy już zdjęcia, wykonana została odpowiednio oferta i co dalej? Jeśli mamy agencję nieruchomości ona zajmie się wszystkim i wprowadzi ofertę na takie strony, na których wie, że potencjalni klienci się znajdą. My nie musimy martwić się absolutnie niczym. Jeśli jednak nie decydujemy się na firmę z zewnątrz i chcemy spróbować postawić na samodzielną pracę, wówczas musimy postarać się zrobić wszystko, by trafić do odbiorcy. Na stronach poświęconych tej tematyce istnieje branża domy na sprzedaż. To właśnie tam wprowadzamy naszą ofertę i czekamy na odzew. Umieszczając ogłoszenia na konkretnych stronach powinniśmy kierować się tym, czy strona cieszy się dużą popularnością, czy jest nią zainteresowanie, czy ma dobre opinie. Jeśli tak właśnie jest to na pewno w szybkim czasie uda nam się znaleźć zainteresowanego naszym domem odbiorcę. Bo przecież o to właśnie chodzi, prawda?

czeski duński holenderski angielski niemiecki