Jak wybrać odpowiedni salon tatuażu? Śmiało można stwierdzić, że nastała moda na tatuaże. Jeszcze kilkanaście lat temu posiadali je głównie żołnierze czy też osoby wychodzące z więzienia, obecnie posiada je bardzo dużo ludzi, tworzone tatuaże określa się mianem dzieł sztuki a w wielu miastach organizowane są targi, festiwale i różnego rodzaje imprezy poświęcone zdobieniu ciała tuszem. W wielu większym mieście salonów tatuażu jest tyle co aptek czy też miejsc kultury.

Kiedy już zdecydujesz się zrobić dziarę, warto poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniego salonu tatuażu. Błędnie wykonany tatuaż może źle wyglądać i znacznie odbiegać od zakładanego przez Nas projektu. Jak więc wybrać najlepsze miejsce? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Zapoznaj się z kilkoma radami, dzięki którym wybierzesz najlepsze studio tatuażu.

Zwróć uwagę na cenę

Jak wybrać odpowiedni salon tatuażu?
Jak wybrać odpowiedni salon tatuażu?

Tatuaż robisz na całe życie. Oczywiście, istnieje możliwość usunięcia tatuażu między innymi dzięki laserowe usuwanie tatuażu, ale takie wybielanie tatuażu jest bardzo bolesne i przede wszystkim kosztowne. Dlatego, przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze wzoru, a przede wszystkim salonu tatuażu musisz się poważnie zastanowić. Przeglądając oferty interesujących Cię salonów tatuażu https://www.pgrudnik.edu.pl/jak-wybrac-odpowiedni-wzor-tatuazu/ dużą uwagę powinieneś zwrócić na obowiązujące w nim ceny. Salony tatuażu najczęściej rozliczają się w formie ceny za sesję całodzienną (w przypadku dużych wzorów) lub kwotą za konkretny projekt (dotyczy to mniejszych tatuaży). Sesja całodzienna kosztuje średnio od 800 do nawet 2000 PLN. Jeśli ktoś proponuje Ci wykonanie tatuażu za dużo mniejszą stawkę, powinieneś być czujny. Może to świadczyć o słabych umiejętnościach czy też braku klientów. Często proponowane ceny mogą świadczyć o jakości danego salonu.

Termin wykonania tatuażu

Podobnie jak w innych branżach, również tutaj najlepsi tatuażyści cieszą się ogromnym obłożeniem. Na sesję u najlepszych artystów w branży czeka się nawet po rok a często jeszcze dłużej. Działa tutaj jedna, prosta zasada. Im ktoś lepszy tym więcej ma klientów a więc również termin odpowiednio odległy. Świadczy to również o tym, że dany tatuażysta osobiście wykonuje prace a nie jedynie ‘daje nazwisko’ a same prace wykonuje ktoś inny. Dlatego, jeśli dostaniesz propozycję tatuażu ‘na już’ musisz wykazać się czujnością czy na pewno trafiłeś do odpowiedniego studia tatuażu.

Galerie w internecie

Internet i Social Media kochają tatuaże. Jak wynika z badań, zdjęcia na których osoba posiada pięknie zrobione tatuaże otrzymuje więcej polubień zdjęcia, zdjęcia te są również częściej komentowane. Stąd marki odzieżowe prowadzące działalność sprzedażową w internecie tak chętnie korzystają z usług wydziaranych modeli. Oczywiście, każde szanujące się studio tatuażu posiada swoją stronę internetową lub przynajmniej facebookowy profil. Przed podjęciem decyzji o wizycie koniecznie należy sprawdzić stronę i przejrzeć portfolio danego artysty. Może ona dużo Nam powiedzieć o umiejętnościach i stylu właściciela danego studia tatuażu. Trzeba zachować przy tym sporo ostrożności, wiele nieuczciwych salonów mocno retuszuje zdjęcia zrobionych przez siebie tatuaży, przez co wyglądają one zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Internet to również skarbnica opinii na temat wielu sklepów, produktów czy też usług. Podobnie jest z salonami tatuażu, większość osób po wyjściu z takiego studia szybko wygłasza swoje zadowolenie lub rozczarowanie wykonaną pracą.

Higiena

Tworzenie tatuażu https://www.luckyseven.pl/ w Warszawie nie jest najbardziej higieniczną rzeczą na świecie. W dawnych czasach zdarzały się przypadki zarażeń chorobami na skutek braku właściwej higieny w salonie tatuażu. Obecnie takie przypadki się nie zdarzają, ale warto zwrócić szczególną uwagę na porządek w salonie. W studio tatuażu powinien panować ład i porządek a wszystkie akcesoria powinny być należycie wyczyszczone. Jeśli, już po wejściu widzisz w pomieszczeniu brud i kurz a fotel, na którym masz spędzić najbliższe godziny jest pełen krwi po poprzednim kliencie to raczej należy jak najszybciej opuścić to miejsce.

Indywidualnie projektowany tatuaż

Renomowane salony tatuażu tworzą ludzie pełni pasji, wiedzy, doświadczenia a przede wszystkim tacy, którzy posiadają duszę artysty. Z miłą chęcią zaprojektują dla Ciebie indywidualny tatuaż lub zaproponują inną interpretację tego, który Ty sobie wymarzyłeś, tak by było w nim widać indywidualny charakter. Jedno jest pewno, najlepsi nie kopiują tatuaży z internetu czy też sztywno przerysowują je z katalogów. Każdy wykonany tatuaż to wizytówka danego salonu, którą klient po sesji ma się chwalić. Warto na to zwrócić uwagę. Jeśli tatuażysta potrafi świetnie rysować, ma wizję a przy tym dużo kreatywności możemy być pewni, że nasz tatuaż będzie udany.

Tatuaż to rzecz, którą nabywa się na całe życie. Warto, więc dobrze przemyśleć swój wybór, odpowiednio dobrany wzór powinien odnosić się indywidualnie do danej osoby a sam tatuaż dobrze by coś znaczył. Warto również dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego studia tatuażu w Warszawie, tak by nasz wymarzony projekt spełnił nasze oczekiwania w stu procentach.

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl

czeski duński holenderski angielski niemiecki