Jak zakłada się implanty zębów? Każdy z nas niewątpliwie marzy o pięknym, prostym i najlepiej śnieżnobiałym uśmiechu. Niestety w wyniku wypadku lub uwarunkowań genetycznych, nie zawsze możemy cieszyć się takim uzębieniem, jakiego byśmy chcieli. Wszelkie ubytki zębowe wymagają odpowiedniej korekty i zmian, aby każdy z nas mógł w pełni cieszyć się szerokim, pełnym uśmiechem. Jedną z możliwości, jakie oferuje rynek stomatologiczny są implanty zębów.

Aby je założyć, potrzebny jest profesjonalny gabinet stomatologiczny Warszawa, jak również i wykwalifikowany lekarz stomatolog, który posiada stosowną wiedzę, jak również i doświadczenie, by tego typu zabiegi móc na najwyższym poziomie świadczyć. Zakładanie implantów wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby mogło się wydawać. Trzeba wykonać tutaj kilka etapów działań, by móc uzyskać to, na czym nam zależy. Dziś postaramy się nieco bliżej pokazać Państwu, jak krok po kroku trzeba działać, by dojść do upragnionego celu, a więc uzębienia bez luk, dziur i krzywizn. Jak tego dokonać?

Czym są implanty zębów?

Jak zakłada się implanty zębów?
Jak zakłada się implanty zębów?

Na początku wyjaśnijmy sobie czym tak naprawdę implanty zębów są. Najprościej mówiąc są to sztuczne korzenie, wszczepy, które wykonane są z tytanu. Na ich podstawie umieszcza się sztuczny ząb, nazywany koronką. Można wstawić jeden implant, ale można również wykonać tak zwaną kilkupunktową implantację, w ten sposób wykonać jeden sztuczny korzeń i na jego podstawie wykonać kilka koronek, które ten korzeń będzie utrzymywał. Zdarza się, że wystarczą zaledwie dwa implanty, by móc wstawić całą protezę. Wszystko oczywiście uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji każdego człowieka, dlatego też tak ważne jest to, aby przed rozpoczęciem procedury, pacjent był dokładnie zbadany, sprawdzony i tak przygotowany do zabiegu, by nie można było mówić o jakichkolwiek problemach czy uchybieniach.

Czym jest korona protetyczna?

Wiemy już czym są implanty zębów, ale teraz przybliżmy nieco bliżej kwestię samej koronki, która pełni ten aspekt wizualny. Jest to sztuczny ząb, który mocuje się do implantów. Korona pełni funkcję zęba. Może być wykonana między innymi z metalu, z akrylu, może być licowana akrylem, ceramiczna, cyrkonowa, jak również i metalowa licowana porcelaną. Wybór odpowiedniej w dużym stopniu zależny jest od kwoty, jaką jesteśmy w stanie na nią wydać. Jedne cechuje większa, inne mniejsza wytrzymałość. Jedne są bardziej, inne mniej naturalne. Wybór zawsze pozostawiany jest pacjentowi, ale lekarz stomatolog jak najbardziej powinien pomóc w wyborze najlepszego rozwiązania, jeśli pacjent w tym temacie nie ma stosownej wiedzy.

Etapy wszczepiania implantów

Aby wykonać cały zabieg, potrzebne jest przeprowadzenie w tym celu trzech etapów. Pierwszym z nich jest wszczepienie implantu https://doboszimplanty.pl/, drugim wkręcenie śruby gojącej, a trzecim zamocowanie sztucznego zęba. Oczywiście, aby implanty Warszawa spełniały swoje zadania, przed całą tą procedurą wykonuje się dokładne badania, w tym zdjęcia RTG pod każdym możliwym kątem. Im dokładniej pacjent zostanie zbadany, tym większa szansa, że w trakcie całej procedury nie pojawią się nieprzewidziane sytuacje, z którymi mimo wszystko zawsze trzeba się liczyć.

Okres rekonwalescencji

IMPLANTY ZĘBOWE – POZNAJ ICH ZALETY ORAZ WADYJeśli decydujemy się na implanty zębów musimy liczyć się z tym, że po całym zabiegu konieczna jest odpowiednia higiena jamy ustnej, stosowanie się do wszelkich zaleceń lekarza stomatologa, a do tego odbywanie okresowych wizyt kontrolnych, które mają na celu sprawdzić, czy cały proces gojenia przebiega prawidłowo i bez żadnych powikłań. Jeśli już decydujemy się na takie rozwiązanie, z pewnością chcemy, aby było ono wykonane jak najlepiej.

Płacimy za to bowiem wcale niemałe pieniądze, a więc zależy nam na pewno nam tym, by być w pełni zadowolonym i usatysfakcjonowanym podjętym wyborem. A ile to wszystko tak naprawdę kosztuje? Oczywiście wszystko zależy od tego, o jakiej mówimy klinice. Średnie koszty wynoszą 3 500 zł za jeden implant z jego wszczepieniem plus koszty związane z wyborem koronki. Możemy zdecydować się na koronę porcelanową ze stalowym łącznikiem i zapłacić 600 zł, a możemy wybrać i koronę cyrkonową i takim łącznikiem i zapłacić nawet 2 000 zł. Jeśli więc chodzi o implanty zębów https://www.darmowy-katalog-stron-seo.pl/implanty-zebowe-poznaj-ich-zalety-oraz-wady/ są one wydatkiem z górnej półki, ale ich efekt niewątpliwie jest w stanie zadowolić każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Jednym z kluczowych elementów jest odpowiednia klinika stomatologiczna, w której pracują specjaliści implantolodzy. Od nich tak naprawdę zależy jakość pracy, dlatego też jeśli chcemy, aby nasze zęby prezentowały się najlepiej, jak tylko to możliwe, byśmy mogli cieszyć się szerokim, prostym uśmiechem, bez żadnych uszczerbków, to na pewno wybór implantów https://moje-implanty.pl/ będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że wykona je osoba, która się na tym zna i która będzie w stanie wykonać tą pracę najlepiej, jak tylko jest to możliwe.

czeski duński holenderski angielski niemiecki