Na co zwrócić uwagę przy wynajmie busa? Upewnij się, że rzeczywiście wiesz, ile zapłacisz za paliwo w kraju, do którego jedziesz. Ogólnie rzecz biorąc, kierowcy w USA płacą mniej niż kierowcy w większości innych krajów. Zarezerwujmy sobie odpowiednią część budżetu na wydatki, związane z paliwem.

Ważne szczegóły

Zapoznaj się z lokalnymi przepisami drogowymi, na długo przed wejściem do busa. Przede wszystkim zorientuj się, z której strony drogi masz jechać, kto ma pierwszeństwo itp. Najlepszymi źródłami tego typu informacji są konsulat lub ambasada danego kraju lub aktualny poradnik.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie busa?
Na co zwrócić uwagę przy wynajmie busa?

Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową, aby sprawdzić, czy wynajęty samochód za granicą, będzie objęty bieżącą polisą. Upewnij się, że zasięg ubezpieczenia, niezależnie od źródła, spełnia minimalne wymagania dla danego kraju.

Wynajem busów jest coraz częściej wybieraną opcją. Nie zapomnijmy mapy. Większość z nas polega na ulubionej aplikacji nawigacji, ale to może być drogie rozwiązanie w innych krajach, w zależności od naszego planu abonenckiego. Ponadto zasięg może nie być identyczny w odległych częściach świata. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie dodatkowe zaopatrzenie się w mapy. Wynajem urządzenia GPS od firmy, wynajmującej pojazdy to inna dobra opcja. Upewnijmy się, że personel mówi po angielsku, jeśli nie znamy lokalnego języka.

Wynajem busa może zwiększyć elastyczność każdej podróży – czy to w celach służbowych czy prywatnych.

Właściwa firma, wynajmująca samochody

Poprośmy przedstawiciela biura podróży, aby pomógł nam znaleźć odpowiednią firmę, wynajmującą pojazdy. Bus powinien być dostosowany do celu podróży. Różne firmy obsługują różne miasta na całym świecie. Biuro podróży może zaoszczędzić czas i trud nawiązania współpracy z taką firmą. Pomoże znaleźć najlepszą stawkę i samochód dla nas. Ponadto biuro podróży może znać promocyjne stawki i specjalne programy, które mogą nie być ogłaszane publicznie.

Koszt wynajmu busa

Firmy, wynajmujące pojazdy, zazwyczaj pobierają cztery rodzaje podstawowych stawek: stawka dzienna z opłatą za kilometry, stawka dzienna z ograniczoną liczbą pokonywanych liczbą kilometrów dziennie, stawka dzienna z nieograniczonym przebiegiem i stawkę, która oferuje bezpłatny przebieg przez dłuższy czas. Ceny różnią się w zależności od wielkości i typu busa, ale większość firm wynajmuje samochody ekonomiczne, kompaktowe, pośrednie i luksusowe. Agencje często oferują specjalne stawki promocyjne, szczęście w weekendy, ale musimy wcześniej o nie zapytać. Do ceny najmu doliczane są również inne opłaty.

Dokumenty i wymagania dotyczące samochodów

Wszystkie wypożyczalnie samochodów wymagają od kierowcy ważnego prawa jazdy. Niektóre firmy sprawdzają historię kierowcy i odmawiają wypożyczenia pojazdu, jeśli ma złą historię. Za granicą może być wymagane międzynarodowe prawo jazdy.

Ponadto wiele wypożyczalni wymaga karty kredytowej z dużym limitem, aby zagwarantować płatność. Jest to warunek, nawet jeśli masz przedpłacony kupon lub firma bezpośrednio rozlicza się z klientem lub korporacją. Wiele firm wymaga natychmiastowej zgody kredytowej przed wynajęciem busa, co może znacznie zmniejszyć pozostały stan limitu.

Alternatywy dla płatności kartą kredytową

Jeśli nie masz karty kredytowej, większość firm akceptuje własne kupony przedpłacone, wystawione przez wyznaczonego agenta turystycznego. Niektóre firmy, wynajmujące pojazdy, wymagają uzupełnienia kwestionariusza w miejscu wynajmu w normalnych godzinach pracy, aby go zweryfikować.

Większość firm będzie wymagać wpłaty dużej zaliczki, która może przewyższać szacowane koszty wynajmu, jeśli nie będziesz płacić kartą kredytową. Mogą również od kierowcy przekroczenia pewnego wieku.

Wiek kierowców

Zwykle firmy wymagają od kierowców ukończenia co najmniej 18 roku życia, ale w niektórych przypadkach jest to nawet 25 lat. W przypadku klientów poniżej 25 lat zwykle wymagana jest karta kredytowa, a stawka wynajmu może być nieco wyższa.

Podobnie, seniorzy powyżej pewnego wieku mogą nie mieć możliwości wynajmu samochodu w niektórych firmach. Zweryfikuj ograniczenia wiekowe podczas dokonywania rejestracji.

Liczba kierowców

Wiele firm wynajmujących pojazdy zezwala najbliższym krewnym osoby, wynajmujące samochody, na jazdę samochodem. Oczywiście jeśli są w odpowiednim wieku. Niektóre firmy pozwalają jednak na jazdę samochodem tylko osobie, która podpisała umowę. Dlatego przeczytaj dokładnie umowę. W ten sposób będziesz wiedział, kto może jeździć samochodem. Podpisy wszystkich kierowców i ich prawa jazdy mogą być wynajmowane przez firmę. Za dodatkowych kierowców może być naliczana opłata.

Potwierdzenie wynajmu samochodów

Podróżujący powinni zawsze otrzymać voucher lub potwierdzenie od swojego biura podróży przed wyjazdem. W tym dokumencie powinien znaleźć się numer potwierdzenia, nazwa firmy, wynajmującej pojazdy, informacje o locie i datę. Jeżeli firma znajduje się poza lotniskiem, musi być podany numer telefonu, pod który można się skontaktować, aby odebrać samochód. Warto przestrzegać tych wszystkich zasad, jeśli chcemy, aby podróż była bezstresowa.

czeski duński holenderski angielski niemiecki włoski