Najlepszy laptop do edytowania video – jeśli lubisz edytować video z podróży, będziesz potrzebował jednych z najlepszych laptopów, skierowanych do tego celu. Znalezienie najlepszego laptopa do edycji video może być trudne. Wynika to głównie z faktu, że edycja video niezwykle obciąża sprzęt, zwłaszcza jeśli używamy laptopa.

Apple MacBook Pro (15-calowy)

Najlepszy laptop do edytowania video
Najlepszy laptop do edytowania video

Jest bardzo potężny i ma oddzielną grafikę. Niestety jednocześnie jest bardzo drogi i ma ograniczone możliwości rozbudowy. 15-calowy MacBook Pro to najlepszy laptop Mac, jaki kiedykolwiek zaprojektowano dla edytorów video. Firma Apple wprowadziła wiele aktualizacji do tej wersji. Oferuje najnowszą generację procesorów Intel Core i7 i i9 z sześcioma rdzeniami, a teraz obsługuje do 32 GB pamięci RAM. Dzięki temu jest to bardzo zaawansowany laptop do edycji video. Dyskretna grafika jest zapewniana przez procesory graficzne AMD Radeon Pro. Dzięki temu jest to najlepszy laptop do edycji video. Innowacyjny pasek dotykowy ułatwia operatorom filmowym intuicyjny dostęp do poleceń, a ekran Retina w 15-calowym modelu oferuje więcej niż wystarczającą liczbę pikseli, jeśli chcemy edytować z natywną rozdzielczością w rozdzielczości  Full HD w ruchu. Jednak jeśli edytujemy 4K, będziemy rozczarowani ograniczoną rozdzielczością.

Huawei MateBook X Pro

Ma piękny design, fantastyczny wyświetlacz i wspaniałą żywotność baterii.  Niestety nie ma gniazda na karty SD i kamera internetowa nie jest perfekcyjna. Chociaż Huawei może nie być pierwszą firmą, która przyjdzie nam na myśl, jeśli chodzi o laptopy, a zwłaszcza laptopy do edycji video, warto zastanowić się nad tym modelem. Jest to cudownie zaprojektowany laptop z oszałamiającym ekranem (choć z dość dziwnym współczynnikiem proporcji) i ma szereg najnowocześniejszych komponentów. Na uwagę zasługuje też żywotność baterii. Ponadto  ma mnóstwo mocy do edycji filmów, a jego cena jest bardzo konkurencyjna. Dlatego jest świetną alternatywą dla MacBook Pro, jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem.

Dell XPS 15

Ma niesamowitą moc, wysublimowany ekran i smukły design. Niestety kamera internetowa ma słabą pozycję. To genialny laptop, który sam w sobie jest świetny i wspaniale się sprawdza w edycji video. Jest wyposażony w doskonały 15-calowy ekran Infinity Edge, a wersja z najwyższej półki ma wyświetlacz o rozdzielczości 4K, dlatego jest idealny do edycji video. Ma również dużą moc obliczeniową. Dlatego bardzo łatwo się na nim renderuje pliki video, co jest ważne, jeśli szukamy laptop do gier  lub do edycji video.

HP ZBook Studio G3

Ma procesor Intel Xeon i wyświetlacz 4K. Niestety żywotność baterii nie jest najlepsza i nie ma opcji obracania dysków. HP ZBook Studio G3 z łatwością mieści się w kategorii Ultrabook. Waży tylko 2 kg, a jego grubość wynosi jedynie 18 mm. Jest tylko nieco cięższy i grubszy niż  Precision 15 5000, ale jest smuklejszy i bardziej przenośny niż Lenovo. Oferuje doskonały stosunek jakości do ceny, jeśli chodzi o potężne komponenty, wydajny procesor i wspaniały ekran 4K, jest jednym z najlepszych laptopów do edycji video.

Microsoft Surface Book 2 (13,5 cala)

Cechuje go bardzo dobra żywotność baterii i potężna moc. Niestety jest drogi i nie ma pióra powierzchniowego. Surface Book 2 (13,5 cala) jest jednym z najpotężniejszych laptopów 2 w 1 na świecie. Podczas gdy wiele laptopów 2 w 1 nie sprawdzi się przy edycji video, Surface Book 2 ma wystarczająco dużo komponentów do edycji video, jeśli wybierzemy model z dedykowaną kartą graficzną. Ponadto cechuje go doskonała jakość wykonania i świetny czas pracy na baterii. Dlatego może być z jednej strony doskonałym laptopem, a z drugiej potężnym tabletem z systemem Windows 10. Tryb tabletu jest wygodny, jeśli chcemy nagrać materiał i edytować go w dowolnym miejscu.

Apple MacBook 12-calowy

Model ma zaktualizowany procesor i długi czas pracy na baterii. Do jego głównych wad należy natomiast wciąż tylko jeden port USB-C i wysoka cena. Laptopy Apple są doskonałym wyborem, jeśli chcemy edytować video. Jeśli chcemy zaoszczędzić powinniśmy wybrać MacBook z 2017 roku. Jest znacznie tańszy niż ten z tego roku. Posiada procesor Intel 7th generacji Kaby Lake. Ponadto ma lepszą wydajność i dłuższy czas pracy na baterii, a jednocześnie jest cienki i lekki. Mac App Store oferuje dużą liczbę programów do edycji video.

Lenovo ThinkPad P70

Ma ogromne możliwości rozbudowy i ogromną baterię, przy jednoczesnym braku możliwości wymiany baterii i Express Card 34. Lenovo ThinkPad P70 był jednym z pierwszych notebooków wyposażonych w procesor Intel Skylake. Powinien oferować większą wydajność w porównaniu do chipów Broadwell lub Haswell. Wyposażony został w obszerną pamięć masową i dużą pamięć RAM, doskonałą klawiaturę i szeroki wybór portów, zapewniających łączność. Dlatego jest to najlepsza stacja robocza, z której można korzystać bez żadnych problemów. Ciekawą opcją jest narzędzie do kalibracji X-Rite Pantone, doskonale nadaje się do utrzymania dokładności ekranu podczas produkcji video, a także procesora graficznego Quadro, który jest dostarczany ze wszystkimi Sku P70.

czeski duński holenderski angielski niemiecki