Szkolenia rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów – refundacja kosztów szkolenia, jak ją zdobyć. Jesteś fizjoterapeutą i chciałbyś wciąż rozwijać się w swoim zawodzie, zapewnić swoim pacjentom, najnowsze metody rehabilitacji? W tym celu niezbędne okazują się wszelkiego rodzaju kursy rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów, które pozwalają na nabycie nowych umiejętności. Nawet jeśli Twój skromny budżet nie pozwala Ci na pełne finansowanie szkoleń i kursów, nie jesteś na straconej pozycji.

Wystarczy zainteresować się dofinansowaniami na rozwój oferowanymi przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jak zdobyć skutecznie nawet do 80 procent dofinansowania z unii europejskiej na szkolenia rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów? Ile wynosi dofinansowanie szkolenia oraz jakie warunki należy spełnić. O tym wszystkim piszemy poniżej.

Każdy zdaje sobie doskonale sprawę z tego, jak ważne są szkolenia w karierze zawodowej. Pozwalają one na zdobywanie nowych umiejętności lub doskonalenie tych już posiadanych, gdyż podstawowa wiedza czasem nie jest wystarczająca, aby świadczyć usługi w sposób w pełni profesjonalny. Zwłaszcza w tak specyficznym i rozwojowym zawodzie fizjoterapeuci szkolenia odgrywają bardzo dużą rolę, ponieważ rozszerzają profil działalności danej osoby, a co za tym idzie przynoszą wymiernie większe zyski w przyszłości, a także poza aspektem finansowym pozwalają na pomoc większej ilości osób.

Szkolenia rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów- refundacja kosztów szkolenia, jak ją zdobyć
Szkolenia rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów – refundacja kosztów szkolenia, jak ją zdobyć

Dzięki obecności naszego kraju w Unii Europejskiej, małe i średnie przedsiębiorstwa i ich pracownicy, a tajdze jak to często bywa w branży fizjoterapeutycznej jednoosobowe działalności gospodarcze mają szansę na dofinansowanie swojego rozwoju poprzez szkolenia. Jedynym warunkiem jest posiadanie zarejestrowanej firmy w tym województwie, w którym będziemy się ubiegać o dofinansowanie. Jeśli natomiast zaistnieje sytuacja, że nasza działalność jest zarejestrowana w na przykład województwie warmińsko – mazurskim, a my fizycznie prowadzimy działalność w województwie pomorskim, to o dofinansowanie kursu rehabilitacyjnego dla fizjoterapeutów, czy też jakiegokolwiek innego musimy się ubiegać w województwie warmińsko mazurskim.

Jak zdobyć dofinansowanie na szkolenie rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów

Niestety jak w przypadku wielu innych spraw także i tutaj nie obejdzie się bez biurokracji, aby móc skorzystać z dofinansowania należy przede wszystkim wejść na stronę Bazy Usług Rozwojowych. Ta strona to platforma, na której można znaleźć wszystkie informacje na temat szkoleń dofinansowywanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Należy wyszukać szkolenia rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów w wyszukiwarce, jeśli natomiast posiadasz już jakaś wybrana wcześniej przez siebie szkołę prowadzi takie kursy, spróbuj ją znaleźć w bazie. Wszystkie firmy znajdujące się w Bazie Usług Rozwojowych musiały się wykazać doskonałą zdolnością szkoleniowa i wykwalifikowana kadra, więc można być pewnym wartości merytorycznej takich szkoleń. Po wybraniu odpowiedniej firmy można przystąpić do prośby o dofinansowanie danego szkolenia.

Ten proces należy rozpocząć od poszukiwania operatora, który zajmuje się przyjmowaniem wniosków, realizacja oraz rozliczaniem beneficjentów występujących o dofinansowanie danego szkolenia w danym województwie, w którym zarejestrowana jest Twoja działalność. Po jego znalezieniu należy przesłać do niego wypełniony formularz dostępny na wcześniej wspomnianej platformie.

Jaka jest kwota dofinansowania szkolenia

W zależności od miejsca, w którym jest zarejestrowana działalność gospodarcza dofinansowania różnią się między sobą, jednak zawsze zamykają się w granicy od 50 do 80 procent całkowitej kwoty szkolenia. Różnice te wynikają z potrzeby wyrównania szans w województwach mniej rozwiniętych gospodarczo jak na przykład wcześniej wspomniane województwo warmińsko-mazurskie. W przypadku kursu rehabilitacyjnego dla fizjoterapeutów o koszcie 1000 złotych, trzeba będzie korzystając z dofinansowania zapłacić jedynie od 500 do 200 złotych. Jest to doskonała okazja na polepszenie swoich kwalifikacji.

Dofinansowanie szkoleń i kursów najczęściej odbywa się w dwóch formach.

Pierwsza z nich to bon szkoleniowy, na wybrany w Twoim przypadku kurs rehabilitacyjny dla fizjoterapeuty, aby otrzymać bon z dofinansowaniem, należy go wykupić za kwotę pozostałą, należna za szkolenie, której nie obejmuje dofinansowanie. Tego typu bony, mają swoją datę ważności, co oznacza, że trzeba je wykorzystać do danej daty.

Druga to natomiast refundacja kosztów kursu. W tym przypadku należy podpisać ze swoim operatorem umowę wsparcia finansowego, po czym samodzielnie wybrać ośrodek szkoleniowy z listy ośrodków refundowanych. Po zakończonym szkoleniu zostanie ono rozliczone z operatorem, a poniesione przez Ciebie koszta zgodne z procentową wartością dofinansowania zostaną Ci niezwłocznie zwrócone. Prawda, że to całkiem proste i wcale nie takie skomplikowane jakby mogło się wydawać?

Dzięki tego typu dofinansowaniom nawet mały gabinet fizjoterapeutycznym ma szanse na rozwój wśród konkurencji, a korzystanie z nich jest niezwykle korzystne dla wszystkich. Po takich szkoleniach rehabilitanci ze Szczecina w Spondylus  mogą pracować w różnych ośrodkach fizjoterapeutycznych. Np. centrum rehabilitacja chętnie wysyła swoich rehabilitantów na kursy z fizjoterapii.

czeski duński holenderski angielski niemiecki