Jesteś fizjoterapeutą https://fizjoterapiaisport.pl/uslugi/ i chciałbyś wciąż rozwijać się w swoim zawodzie, zapewnić swoim pacjentom, najnowsze metody rehabilitacji? W tym celu niezbędne okazują się wszelkiego rodzaju kursy rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów https://fizjosystem-szkolenia.pl/kursy, które pozwalają na nabycie nowych umiejętności. Nawet jeśli Twój skromny budżet nie pozwala Ci na pełne finansowanie szkoleń i kursów, nie jesteś na straconej pozycji. Wystarczy zainteresować się dofinansowaniami na rozwój oferowanymi przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jak zdobyć skutecznie nawet do 80 procent dofinansowania z unii europejskiej na szkolenia rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów? Ile wynosi dofinansowanie szkolenia oraz jakie warunki należy spełnić. O tym wszystkim piszemy poniżej.

Każdy zdaje sobie doskonale sprawę z tego, jak ważne są szkolenia w karierze zawodowej. Pozwalają one na zdobywanie nowych umiejętności lub doskonalenie tych już posiadanych, gdyż podstawowa wiedza czasem nie jest wystarczająca, aby świadczyć usługi w sposób w pełni profesjonalny https://www.stillacademy.pl/asystenci/. Zwłaszcza w tak specyficznym i rozwojowym zawodzie fizjoterapeuci szkolenia odgrywają bardzo dużą rolę, ponieważ rozszerzają profil działalności danej osoby, a co za tym idzie przynoszą wymiernie większe zyski w przyszłości, a także poza aspektem finansowym pozwalają na pomoc większej ilości osób. Dzięki obecności naszego kraju w Unii Europejskiej, małe i średnie przedsiębiorstwa i ich pracownicy, a tajdze jak to często bywa w branży fizjoterapeutycznej jednoosobowe działalności gospodarcze mają szansę na dofinansowanie swojego rozwoju poprzez szkolenia. Jedynym warunkiem jest posiadanie zarejestrowanej firmy w tym województwie, w którym będziemy się ubiegać o dofinansowanie. Jeśli natomiast zaistnieje sytuacja, że nasza działalność jest zarejestrowana w na przykład województwie warmińsko – mazurskim, a my fizycznie prowadzimy działalność w województwie pomorskim, to o dofinansowanie kursu rehabilitacyjnego dla fizjoterapeutów, czy też jakiegokolwiek innego musimy się ubiegać w województwie warmińsko mazurskim.

Jak zdobyć dofinansowanie na szkolenie rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów

Niestety jak w przypadku wielu innych spraw także i tutaj nie obejdzie się bez biurokracji, aby móc skorzystać z dofinansowania należy przede wszystkim wejść na stronę Bazy Usług Rozwojowych. Ta strona to platforma, na której można znaleźć wszystkie informacje na temat szkoleń dofinansowywanych z Europejskiego Funduszu Społecznego http://www.spondylus-rehabilitacja.pl/uslugi/uslugi-lekarskie/ortopeda/. Należy wyszukać szkolenia rehabilitacyjne dla fizjoterapeutów w wyszukiwarce, jeśli natomiast posiadasz już jakaś wybrana wcześniej przez siebie szkołę prowadzi takie kursy, spróbuj ją znaleźć w bazie. Wszystkie firmy znajdujące się w Bazie Usług Rozwojowych musiały się wykazać doskonałą zdolnością szkoleniowa i wykwalifikowana kadra, więc można być pewnym wartości merytorycznej takich szkoleń. Po wybraniu odpowiedniej firmy można przystąpić do prośby o dofinansowanie danego szkolenia.

Ten proces należy rozpocząć od poszukiwania operatora, który zajmuje się przyjmowaniem wniosków, realizacja oraz rozliczaniem beneficjentów występujących o dofinansowanie danego szkolenia w danym województwie, w którym zarejestrowana jest Twoja działalność. Po jego znalezieniu należy przesłać do niego wypełniony formularz dostępny na wcześniej wspomnianej platformie.

Jaka jest kwota dofinansowania szkolenia

W zależności od miejsca, w którym jest zarejestrowana działalność gospodarcza dofinansowania różnią się między sobą, jednak zawsze zamykają się w granicy od 50 do 80 procent całkowitej kwoty szkolenia. Różnice te wynikają z potrzeby wyrównania szans w województwach mniej rozwiniętych gospodarczo jak na przykład wcześniej wspomniane województwo warmińsko-mazurskie https://www.stillacademy.pl/college-of-cranio-sacral-therapy/. W przypadku kursu rehabilitacyjnego dla fizjoterapeutów o koszcie 1000 złotych, trzeba będzie korzystając z dofinansowania zapłacić jedynie od 500 do 200 złotych. Jest to doskonała okazja na polepszenie swoich kwalifikacji.

Dofinansowanie szkoleń i kursów najczęściej odbywa się w dwóch formach.

Pierwsza z nich to bon szkoleniowy, na wybrany w Twoim przypadku kurs rehabilitacyjny dla fizjoterapeuty, aby otrzymać bon z dofinansowaniem, należy go wykupić za kwotę pozostałą, należna za szkolenie, której nie obejmuje dofinansowanie http://www.spondylus-rehabilitacja.pl/uslugi/fizykoterapia/lampa-sollux/. Tego typu bony, mają swoją datę ważności, co oznacza, że trzeba je wykorzystać do danej daty.

Druga to natomiast refundacja kosztów kursu. W tym przypadku należy podpisać ze swoim operatorem umowę wsparcia finansowego, po czym samodzielnie wybrać ośrodek szkoleniowy z listy ośrodków refundowanych. Po zakończonym szkoleniu zostanie ono rozliczone z operatorem, a poniesione przez Ciebie koszta zgodne z procentową wartością dofinansowania zostaną Ci niezwłocznie zwrócone. Prawda, że to całkiem proste i wcale nie takie skomplikowane jakby mogło się wydawać?

Dzięki tego typu dofinansowaniom nawet mały gabinet fizjoterapeutycznym ma szanse na rozwój wśród konkurencji, a korzystanie z nich jest niezwykle korzystne dla wszystkich. Po takich szkoleniach rehabilitanci https://fizjoterapiaisport.pl/uslugi/autoterapia/ mogą pracować w różnych ośrodkach fizjoterapeutycznych. Np. centrum rehabilitacja Połczyn Zdrój http://sanatoriummarta.pl/cennik1/cennik chętnie wysyła swoich rehabilitantów na kursy z fizjoterapii.

 

czeski duński holenderski angielski niemiecki