Technologia laserowa w medycynie estetycznej – we współczesnej medycynie estetycznej bardzo popularna jest terapia laserowa. Jej główne obszary to laserowe odmładzanie, laserowe usuwanie włosów, leczenie trądziku młodzieńczego, trądziku różowatego, pospolitego i zmian bliznowatych na skórze. Laseroterapia rozwiązuje większość najczęstszych problemów estetycznych. Jest to skuteczna alternatywa dla metod iniekcji. Zapewnia wyniki porównywalne do operacji plastycznej. Skóra jest wyraźnie napięta, zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie są wygładzone, blizny i rozstępy są wyeliminowane.

Technologia laserowa w medycynie estetycznej

Laser jest urządzeniem, który koncentruje promieniowanie elektromagnetyczne w bardzo silnym strumieniu kierunkowym. Właśnie z tego powodu wiązka laserowa może działać precyzyjnie i impulsywnie. Zastosowanie lasera w zabiegach medycynie estetycznej jest możliwe w kilku kierunkach. Laser z powodzeniem stosuje się w leczeniu trądziku. Po skierowaniu wiązki laserowej następuje wzrost temperatury w tkankach, co jest szkodliwe dla mikroorganizmów powodujących zapalenie ( trądzik). Kosmetolog wykonujący taką usługę medycyny estetycznej uzyskuje efekt foto-sterylizacji tkanek. Po zakończeniu leczenia zapalenie jest usuwane, porowatość skóry i nasilenie blizn pozapalnych są zmniejszone, następuje trwała remisja.

Laserowe odmładzanie

Technologia laserowa w medycynie estetycznej
Technologia laserowa w medycynie estetycznej

Technika polega na ogrzewaniu skóry za pomocą wiązki promienia lasera. Działanie to jest krótkotrwałe, to znaczy nie powoduje poważnych szkód. Jednak wystarczy wywołać stan zapalny a odpowiedzią ze strony skóry będzie jej regeneracja. W rezultacie produkcja kolagenu jest stymulowana w skórze i jest to białko strukturalne, daje elastyczność i napięcie. Zmarszczki są wygładzane a skóra staje się ujędrniona.  Wskazaniami do laserowego odmładzania są drobne zmarszczki, widoczna sieć naczyniowa (np. pajączki), powiększone pory, opadanie tkanek miękkich, nieprawidłowy kontur twarzy, obecność blizn na skórze, trądzik, drugi podbródek, nadmierna pigmentacja. Procedura jest przeciwwskazana, jeśli dana osoba ma stan zapalny w wykonywania zabiegu, łuszczycę, choroby skóry. Laserowe odmładzanie nie jest wykonywane podczas ciąży. Laserowe odmładzanie to technika, która pozwala usunąć wszystkie widoczne oznaki starzenia się skóry, takie jak sieci naczyniowe, plamy starcze, drobne zmarszczki, słaby koloryt skóry. Laser można stosować na skórę twarzy, szyi i dekoltu, w razie potrzeby na dłonie. Procedura jest dość wygodna i bezbolesna, podczas gdy dana osoba odczuwa ciepło tylko w obszarze stosowania wiązki lasera. Nieznaczne zaczerwienienie może utrzymywać się przez kilka godzin po zabiegu.    Podczas całego cyklu odmładzania laserowego obserwuje się efekt liftingu: zmniejsza się głębokość i nasilenie zmarszczek, koryguje się owal twarzy, poprawia się lepsza jakość skóry, a sieć naczyniowa znika. Należy zauważyć, że wynik jest nie tylko zachowany, ale także wzrasta w ciągu sześciu miesięcy po zakończeniu terapii.

Zobacz także:

 

Fototermoliza selektywna

Zmarszczki, plamy starcze, powiększone pory, blizny na skórze, kurze łapki, rozstępy, małe wady naczyniowe, wszystkie te problemy można rozwiązać za pomocą usługi medycyny estetycznej, tak zwanej procedury fototermolizy selektywnej. Jest to również laserowa technologia, ale tutaj wiązka lasera ma swoje własne cechy. Jest podzielona na kilka frakcji, z których każda nie jest grubsza niż ludzki włos. Wszystkie działają na mikroskopijne obszary skóry i w ten sposób kosmetolog uzyskuje rodzaj siatki, obszary dotknięte wiązką lasera występują naprzemiennie z obszarami, na które nie było ekspozycji. W obszarach poddawanych zabiegowi kolagen i elastyna są niszczone, a w pozostałych nienaruszonych komórkach rozpoczynają się procesy regeneracyjne. To odnawia skórę, poprawia jej elastyczność, koloryt, poprawia wygląd. Fototermoliza selektywna to zabieg, który można wykonać nawet na wrażliwych obszarach twarzy, na przykład na powiekach. Przeciwwskazaniami są ciąża, rak, cukrzyca, choroby zakaźne lub choroby skóry w ostrym stadium.

Lifting metodą HIFU

SMAS to powierzchowny układ mięśniowo-rozcięgnowy, tworzą go mięśnie i więzadła. Lifting tej warstwy pozwala osiągnąć dobre wyniki. Oznacza to, że poprzez napinanie skóry kosmetolog walczy ze zmarszczkami powierzchniowymi, a działając metodą HIFU wygładza głębsze fałdy. Lifting odbywa się za pomocą ultradźwięków. Rozgrzewając głębokie warstwy skóry i mięśni fala ultradźwiękowa powoduje ich skurcz, aktywuje produkcję białek strukturalnych.

Przyspieszenie procesów metabolicznych prowadzi do poprawy wyglądu. Dość często lifting HIFU jest zalecany osobom, które z tego czy innego powodu nie chcą iść na chirurgiczną operację plastyczną. Drugą kategorią osób, które chcą skorzystać z medycyny estetycznej są ci, którzy wykonali zabieg chirurgiczny i starają się przedłużyć wynik. Podczas zabiegu kosmetolog widzi głębokie warstwy za pomocą ultradźwięków, ocenia stan mięśni i powięzi. Odpowiednio, terapeutyczny efekt ultradźwięków jest kierowany przez kosmetologa na niezbędną głębokość do konkretnych mięśni, powięzi i więzadeł. Efekt jest częściowo widoczny natychmiast po zabiegu i można w pełni ocenić wyniki liftingu po trzech miesiącach. Techniki z zakresu medycyny estetycznej w postaci procedur laserowych mogą rozwiązać wiele problemów bez konieczności interwencji chirurgicznej. Przedłużanie młodości to nie tylko marzenie kobiet, dziś również mężczyźni korzystają z usług medycyny estetycznej.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl

czeski duński holenderski angielski niemiecki włoski