Wybór ładowarki indukcyjnej do telefonu – w dzisiejszych czasach nowoczesne technologie stanowią element nadrzędny, jeśli w grę wchodzi nasza wygoda, komfort użytku i pełne zadowolenie. Jesteśmy przekonani o tym, że w świecie smartfonów, oprócz samego urządzenia, bardzo ważną rolę odgrywają między innymi ładowarki do telefonów. Nie chodzi nam oczywiście o standardowe ładowanie, bowiem takie nie oferuje nam nic poza to, że telefon przez określoną ilość godzin należy ładować pod kablem.

W tym artykule chcielibyśmy zwrócić uwagę między innymi na ładowanie indukcyjne. Jak bowiem wiadomo, używanie urządzeń bez kabli, to największa wygoda, na jaką tylko można postawić. Od kilku już lat ładowarki indukcyjne zyskują coraz bardziej na popularności. Wybiera je coraz więcej osób stawiających na pełen komfort użytkowania danych rozwiązań. Dla wielu z nas telefony to niezbędnik każdego dnia. Używamy ich w domu, w pracy. Służą nam one zarówno do wykonywania telefonów, do pisania wiadomości, ale również i do wyszukiwania informacji oraz wielu innych, bardzo ważnych w codziennym życiu rzeczy. Dziś bez telefonu dotykowego nie wyobrażamy sobie tak naprawdę życia, a ze względu na to, że tak często  ich używamy, ładowarki do telefonów indukcyjne, okazują się być najlepszym z możliwych rozwiązaniem. Czy każdy model danego urządzenia mobilnego można ładować bezprzewodowo? Nie! Te informacje można znaleźć na stronie producenta danego urządzenia. Jedne taką opcję posiadają, inne jej nie mają. Nie trzeba jednak od razu się załamywać, gdyż nawet jeśli dany model smartfona takiej opcji nie posiada, można dokupić specjalne, dedykowane wkładki, które doczepia się w tyle do telefonu, tak, by bez problemu móc wykorzystać ładowanie bezprzewodowe.

W jaki sposób działa ładowarka indukcyjna?

Dla wielu osób takie ładowanie indukcyjne wydaje się być bardzo skomplikowane, a tak naprawdę nie wymaga ono większych działań. Po pierwsze dane ładowarki do telefonów indukcyjne muszą być podłączone do źródła zasilania. Takim źródłem może być gniazdko, port USB, czy na przykład zapalniczka samochodowa. W takim urządzeniu znajduje się cewka tworząca pole elektromagnetyczne. W samym zaś smartfonie także umieszczona jest cewka, nieco inna, ale wykorzystująca między innymi zjawisko indukcji, a więc smartfon pozyskuje energię z pola magnetycznego. Sama energia zamieniana jest na prąd, co sprawia, że nasz telefon w taki sposób właśnie zaczyna być ładowany.

Czym jest standard Qi?

Ładowanie bezprzewodowe może przebiegać sprawnie i szybko, jeśli urządzenia mobilne spełniają określone standardy. Takim standardem w tym przypadku jest Qi. Czym to jest? Z czym to związane? Taki standard określa między innymi określenie górnej granicy mocy. W 2009 roku Międzynarodowe Konsorcjum Technologiczne opracowało specyfikację, dzięki której określono właśnie pewne rozporządzenia. Pierwszym telefonem posiadającym możliwość bezprzewodowego ładowania była Nokia Lumia 920. . Najnowszy ze standardów Qi oznaczony jest symbolem 1.2 i daje on możliwość naładowania smartfona w zaledwie pół godziny. Takie ładowarki do telefonów stanowią więc najlepszą z możliwych do wykorzystania opcję, która jesteśmy przekonani dla wielu osób jest najlepszą z możliwych inwestycją.

Czym powinna charakteryzować się dobra ładowarka indukcyjna?

Wybór ładowarki indukcyjnej do telefonu
Wybór ładowarki indukcyjnej do telefonu

Jak wiadomo, nie każdy produkt jest sobie równy i nie każdy jest w stanie w 100% spełnić nasze potrzeby, oczekiwania i wymagania. Jest to jak najbardziej rzeczą zrozumiałą i jeśli na czymś nam zależy, warto, abyśmy postawili na produkt z najwyższej półki, taki, który jest najlepszy. Patrząc na ładowarki do telefonów, dla wielu wydaje się, że to mało znaczące rozwiązanie. Prawda jest jednak taka, że jeśli chcielibyśmy uzyskać sprawdzone rozwiązanie dające nam pełne zadowolenie, to na pewno warto postawić właśnie na te ładowarki bezprzewodowe. Czym więc one powinny się charakteryzować? Na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli w grę wchodzi ich najwyższa jakość, a nasze pełne zadowolenie? Bez wątpienia najbardziej istotnymi ich cechami są między innymi kompatybilność, natężenie, sygnalizacja, jak również i ich ergonomia oraz wygląd. Jeśli chodzi o kompatybilność, tutaj można byłoby postawić na ładowarki uniwersalne pasujące do wszystkiego, jak również i te, skierowane do określonych producentów. Te drugie są zdecydowanie lepsze, ale też droższe. Jeśli chodzi o ładowarki do telefonów i natężenie prądy, te dobre produkty mają około 9V, czyli 1,8 A. Część ładowarek posiada funkcję szybkiego ładowania, co sprawia, że smartfon można naładować w zaledwie kilka chwil. Warto także sprawdzić, czy dany model ładowarki posiada światło informujące nas o tym, czy bateria jest ładowana i czy już zakończył się ten proces. I oczywiście duże znaczenie dla wielu ma także ten właśnie wygląd, dlatego też i na taką kwestię można zwrócić uwagę, a na szczęście rynek jest coraz bardziej szeroki i możliwości wyboru danego produktu coraz większe.

czeski duński holenderski angielski niemiecki włoski