Zabiegi kosmetyczne, czyli jak lepiej czuć się we własnym ciele – imponujące jest to jak duży wpływ na ówczesny świat ma wygląd. Napędzane przez media ideały piękna, niesamowitej urody ludzie na Instagramie. Idealni aktorzy we wszystkich filmach. Każdy z tych czynników sprawia że my również chcielibyśmy poczuć się piękniej. Ale od czego zacząć? Nie mamy pieniędzy na drogie salony które oferują zmiany naszego wyglądu? Które oferują poprawę naszej cery za ogromne ceny? Spokojnie. Nie musimy wcale wydawać majątku na to by poczuć się lepiej.

Ostatnim czasem coraz popularniejsze są domowe sposoby na zabiegi kosmetyczne. Są one tak bardzo promowane przez to że po pierwsze, sami wybieramy kosmetyki które będziemy stosować, możemy dokładnie zapoznać się z ich składem, oraz wiemy że mają na nas pozytywny wpływ. Po drugie nie każdy jest zwolennikiem kosmetyków. Niektórzy preferują stare, sprawdzone domowe sposoby. Również wtedy nie trzeba podpinać się pod grafik kosmetyczki, tylko możemy zrobić to w czasie który nam się podoba. Oczywiście nie wszystkie zabiegi można wykonać w domu, jednak jest wiele z nich z którymi nie musimy się nigdzie fatygować.

Najważniejszym przy takim domowym zabiegu jest zebranie informacji. Możemy oczywiście zaprosić do siebie kogoś znajomego, wykonywanie takich zabiegów we dwójkę będzie zdecydowanie zabawniejsze. Robiąc coś takiego w domu, możemy bez problemu pozwolić sobie na  zadbanie o wszystko, czego chcemy. Fajnym pomysłem na taki zabieg jest depilacja woskiem, plastrami, lub świetną domową metodą czyli pastą cukrową. Ta ostatnia staje się coraz popularniejsza ponieważ. Po pierwsze nie jest droga w wykonaniu, cenowo zapewne jest tańsza niż cokolwiek innego. Po drugie nie zawiera ani grama chemii. Zrobiona jest z cukru, wody, oraz soku z cytryny. Ta pasta nie uczula, ani mocno nie podrażnia skóry, a depilacja nią jest banalna. Przepis na pastę bez problemu można znaleźć na internecie tak samo jak filmiki pokazujące jak w najlepszy sposób jej używać.

Inną rzeczą, którą można zrobić samodzielnie w domu jest manicure oraz pedicure. Myślę że na spokojnie same możemy usunąć skórki z naszych paznokci, jednak najlepiej zrobić to za pomocą specjalnych patyczków, ponieważ obcinaczkami możemy zrobić sobie poważną krzywdę. Nasze paznokcie możemy bardzo ładnie wyczyścić, obciąć, wypiłować, odżywić a jeżeli sprzęt w naszym domu pozwala to możemy sobie je ładnie pomalować lub zrobić hybrydy.

Zabiegi kosmetyczne, czyli jak lepiej czuć się we własnym ciele
Zabiegi kosmetyczne, czyli jak lepiej czuć się we własnym ciele

Kolejnym dobrym pomysłem jest zrobienie sobie maseczki na twarz, oraz peelingu. Maseczkę możemy wybrać sobie w drogerii jaką zapragniemy lub zrobić własną w domu. To samo dotyczy peelingu. W internecie mamy wiele świetnych przepisów które pozwolą nam się cieszyć piękną cerą bez wychodzenia z domu. Ostatnio jednak świat bardzo szybko obiegła nowa moda, to znaczy olejowanie skóry, w sumie nie tylko, jeżeli chodzi o włosy też bardzo się to przyjęło. Niestety jest wiele różnych opinii na ten temat w internecie. Jedne dziewczyny są zadowolone z efektów, za to inne wypowiadają się o tej metodzie bardzo negatywnie. Dużo lepiej przyjęła się ta metoda jeżeli chodzi o włosy, jednak trzeba pamiętać ze zdecydowanie lepiej sprawdza się to w przypadku włosów kręconych które same z siebie są bardzo suche, więc przy stosowaniu oleju nie wydają się przetłuszczone.

Skoro mowa o włosach, skoro pozbywamy się brzydkich włosów, robimy sobie brwi, dbamy o paznokcie, nakładamy maseczki na twarz, dlaczego mamy zapomnieć o włosach. One też bardzo lubią zostać odżywione. Jednak o tym warto poczytać co dla jakiego typu będzie dobre, a co może mu zaszkodzić. Jednak jestem pewna że po takim małym zabiegu bardzo się wam odwdzięczą! Kiedy już skończymy dbać o siebie w domu mamy pewien obraz jak to wygląda. Uważam że jest to świetna decyzja zanim zdecydujemy się na prawdziwy zabieg u kosmetyczki. Będziemy wtedy mniej więcej wiedzieć czego możemy się spodziewać, czy będziemy w stanie znieść depilacje w salonie, a może tak spodoba nam się domowa metoda że nie będziemy myśleć o niczym innym!

Myślę że jeżeli chodzi o zabiegi kosmetyczne to są świetnym pomysłem na miłe spędzenie dnia, oraz zadbanie o swój wygląd. Naprawdę nie musimy udawać się z tym do kosmetyczki! Jest wiele zabiegów które możemy wykonać sobie sami w domu i być równie zadowoleni z efektów. Oczywiście nie każdy zabieg jest możliwy do przeprowadzenia samemu, na wiele z nich potrzeba mieć już wcześniejsze doświadczenie oraz wykształcenie. Nie powinniśmy sami próbować powiększać sobie ust, bo naprawdę możemy zrobić sobie krzywdę, a i wcale nie będzie to wyglądać estetycznie. Jednak myślę że na coś takiego raczej nikt sam by się nie zdecydował, a raczej szukał najlepszego miejsca, gdzie taki zabieg przeprowadzą już naprawdę doświadczone osoby. Zabiegi kosmetyczne są po to abyśmy zdecydowanie lepiej czuli się w naszym ciele, i myślę że tak jest. Nie ma znaczenia czy zostały wykonane w domu, czy w profesjonalnym salonie. Zawsze po takiej przygodzie zaczynamy czuć się lepiej, zwłaszcza kiedy widzimy pozytywne efekty. Sprawia to że jesteśmy szczęśliwi, i decydujemy się na takie działania częściej.

czeski duński holenderski angielski niemiecki